facebook

Oferta

Nasze gospodarstwo agroturystyczne "Pod Lipą" oferuje Państwu wynajem pięciu domków letniskowych. Trzy z nich stoją nad łowiskiem (500m do jeziora) a dwa nad samym jeziorem. Każdy domek jest 4-ro osobowy, istnieje oczywiście możliwość przyjęcia większej ilości osób po wcześniejszym uzgodnieniu.
W każdym domku są dwa pokoje, łazienka, TV oraz aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem. Domki są od siebie oddalone, dlatego też nie ma problemu, aby przywieść ze sobą zwierzęta domowe. W ogrodzie stoi grill murowany, jest miejsce na ognisko, a przed niespodziewanym deszczem ochroni Państwa drewniana altana. Przed każdym z domków stoi duży stół z ławeczkami dzięki czemu będą mogli Państwo cieszyć się jedzeniem posiłków na świeżym powietrzu. Chęć ewentualnego wyżywienia prosimy uzgadniać telefonicznie.

Jesteśmy ekologicznym gospodarstwem agroturystycznym, daleko nam do wielkomiejskiego szumu i zanieczyszczeń. Będą mogli Państwo u nas skosztować świeżego chleba zrobionego przez nas, można też zamówić swojskie wyroby mięsne oraz sery typu koryciński.

Dla dzieci jest piaskownica, trampolina oraz huśtawki, jest też miejsce do gry w piłkę.

Dla wędkarzy mamy dwie propozycje. Jedna z nich to jezioro które należy do strefy ciszy a pozwolenie można wykupić na miejscu. Do jeziora prowadzi 500 metrowa ścieżka. Powierzchnia jeziora to 84 hektary z maksymalną głębokością 14 metrów. Średnia głębokość wynosi 5,5 metra. Główne gatunki ryb jakie w nim występują to szczupak, okoń, lin, płoć, węgorz i leszcz.
Druga propozycja to własne łowisko które znajduje się 100 metrów od domków. Odpłatnie można tu złapać karpia, amury, tołpygi, karasie złote, jesiotry, płocie oraz leszcze. Mamy swoje łódki i sprzęt wędkarski.

Dla chcących odpocząć od zgiełku miasta. W okolicy dominuje typ lasu mieszanego, obfity w grzyby i smakowite leśne owoce. Teren leśny jest pofalowany, pełen bagien, torfowisk i śródleśnych jeziorek, z miejscami gniazdowania żurawia i innego ptactwa wodnego. Leśne ostępy zamieszkują sarny, dziki, jelenie, borsuki i bobry.

Dla aktywnych urlopowiczów wyznaczone są także trasy piesze rowerowe. 10 kilometrów od naszej agroturystyki znajduje się stajnia gdzie można pojeździć konno z instruktorem lub bez.

Położenie gospodarstwa stwarza liczne możliwości przemierzania tras rowerowych i pieszych. Tu naprawdę można doświadczyć ciszy i spokoju. Na wielokilometrowych trasach często nie spotka sie żywej duszy. Szczególnie malowniczo wiją sie szlaki rowerowe:

  • Zielony – "Dąb Rzeczpospolitej"
  • Żółty - "Kurojady"
  • Czerwony - "Obrazik"
  • Niebieski – "Wokół Jeziora Lidzbarskiego"

Dla ciekawych - niedaleko gospodarstwa położony jest przysiółek Leźna – Obrazik z tablicą upamiętniającą odwrót Wielkiej Armii Napoleona w 1812 r. i domniemaną mogiłą oficera tejże armii. Podobno do dziś słychać nocą jego kroki na rozstaju dróg.

Parki i rezerwaty w pobliżu naszego gospodarstwa agroturystycznego.
Na terenie Górznieńsko – Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego znajduje się siedem rezerwatów przyrody. Tereny parku zostały ukształtowane przez lodowiec około 17 tysięcy lat temu i są poszatkowane siecią rzek, jezior i stromych jarów. Taka rzeźba terenu sprzyja różnorodności lokalnej fauny i flory.
W parku znajduje sie 48 pomników przyrody. Rezerwaty parku Szumny Zdrój, Ostrowy nad Brynica, Czarny Bryńsk i Mszar Płociczno zostały utworzone w celu ochrony rzadkich gatunków roślin, jak chociażby owadożerna rosiczka, torfowisk, a także zamieszkujących je populacji owadów i płazów chronionych. Jar Brynicy i Jar Brynicy II powstały z zamiarem zachowania starego drzewostanu lasu mieszanego, miejsc lęgowych bociana czarnego, zimorodka i pluszcza oraz 3-kilometrowego przełomu rzeki Brynicy, która w tym miejscu przypomina górski potok. Rezerwat Klonowo powstał również w celu ochrony 200-letniego drzewostanu boru mieszanego.
W rezerwacie tym można oglądać pomnikowe aleje dębowe - 103 okazale dęby, jak też największy w całym Górznieńsko – Lidzbarskim Parku pomnik przyrody - 500-letni Dąb Rzeczpospolitej wysoki na 33 metry z ponad 6-cio metrowym obwodem. Warto również odwiedzić rezerwaty przyrody na terenie niedalekiego Welskiego Parku Krajobrazowego. Rezerwaty Piekiełko, Jezioro Neliwa, Ostrów Tarczyński i Bagno Koziana istnieją dla ochrony roślinności torfowo-bagiennej, starych drzewostanów i bardzo licznych miejsc gniazdowania ptactwa wodno-błotnego.

Orientacyjne odległości od poszczególnych miast:

Lidzbark Welski 10km
Nowe Miasto Lubawskie 27 km
Brodnica 29 km
Toruń 90 km
Olsztyn 110 km
Warszawa 190 km
Gdańsk 200 km
Łódź 210 km
Poznań 250 km
Kraków 480 km

Jesteś 114466 gościem na tej stronie.